Wspinaczka jest dla każdego!

Elewator to miejsce dla każdego! – bez żadnych obaw możesz przyjść do nas i spróbować swoich sił we wspinaczce. Nie ma znaczenia Twój wiek i Twoja samoocena, uczynimy wszystko abyś czuł się u nas swobodnie i bezpiecznie. Nasi instruktorzy służą pomocą i radą. Odkryj razem z nami świat wspinaczki… Przychodząc na Elewator poznasz niesamowitych ludzi, poprawisz kondycję fizyczną, nabierzesz pozytywnej energii, pewności siebie, przeżyjesz wspaniałą przygodę… Kiedy już wejdziesz na szczyt, będziesz mógł rozejrzeć się dookoła i poczuć jak prawdziwy zwycięzca!

Co muszę zrobić?

Wystarczy że dokonasz rezerwacji na www lub FB, a dyżurujący na hali personel nauczy Cię podstawowych i bezpiecznych technik asekuracji. Na naukę asekuracji należy się wcześniej umawiać (wybierz właściwy formularz rezerwacyjny) - nauka asekuracji ropoczyna się w ściśle określonych godzinach  i może trwać do dwóch godzin ale prosimy o punktualne przybycie do Elewatora! Pamiętaj o zabraniu czystych butów do przebrania (posiadamy również buty wspinaczkowe do wypożyczenia: 12 zł), oraz wygodnego stroju.

Dodatkowo polecamy "kurs wprowadzający" dla tych, co chcą pierwsze spotkanie ze wspinaczką (w ramach organizowanych przez nas zajęć sportowych) odbyć pod troskliwą opieką instruktora (należy umówić się telefonicznie: 504406767: Jacek, 501769966: Jola (prosimy o kontakt: piątek-sobota 10:00 - 18:00) oraz zajęcia sportowe/sekcyjne dla początkujących: regularne zajęcia na których stopniowo można rozwinąć swoje umiejętności i możliwości!

Czy wspinanie jest niebezpieczne?

Wspinaczka na obiektach do tego przystosowanych, przy zastosowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa (regulaminy) i po uprzednim przeszkoleniu jest sportem jak każdy inny, należy jednak pamiętać że wspinając się na sztucznej ścianie wspinaczkowej robisz to na własną odpowiedzialność, ponosisz też odpowiedzialność za własne poczynania oraz za bezpieczeństwo osoby którą asekurujesz. Wstępne przeszkolenie jest bezpłatne i obowiązkowe dla osób początkujących (zgłoś to w formularzu rezerwacyjnym). Dodatkowo posiadamy system pomagający w asekuracji przez 10-cio krotne pomniejszenie wagi wspinacza (pamiętać jednak należy że nie asekuruje on za nas!)

Chcę przyjść z osobą cięższą ode mnie o 40 kg, czy będę mogła go asekurować?

Tak, mamy zamontowane systemy redukujące wagę wspinacza 10-cio krotnie więc różnica wagi nie ma żadnego znaczenia, jednak wspinacz nie może ważyć więcej niż 120 kg.

Chcę tylko asekurować, czy muszę płacić za bilet wstępu? 

Tak, opłata za samą asekurację bez wspinania to 15 zł.

Mam kartę sportową FitProfit, MedicoverSport, PZU Sport: czy jest jakaś zaniżka na wstęp?

Tak za wstęp płacisz tylko 10 zł - w przypadku MedicoverSport, pozostałe dwie karty - wstęp bezpłatny.

Czy muszę mieć jakiś specjalny sprzęt?

Nie, u nas wypożyczysz uprząż oraz sprzęt asekuracyjny. Musisz mieć jedynie swoje buty (czyste) na zmianę - wystarczą zwykłe adidasy, trampki lub półbuty trekingowe, możesz też wypożyczyć od nas buty wspinaczkowe.

Mam 15 lat czy mogę się wspinać bez rodziców?

Przepisy prawne mówią o tym, iż osoby niepełnoletnie mogą wspinać się za pisemną zgodą rodzica (prawnego opiekuna). Formularz można pobrać z naszej strony lub wziąć osobiście ze ściany wspinaczkowej (oświadczenie dla nieletnich - do druku). Asekurować mogą osoby które ukończyły 16 lat.

Formularz do pobrania.

Czy cena za wstęp jest ceną za trzy godziny wspinania?

Tak, zajęcia sportowe są ograniczone do trzech godzin, twoja rezerwacja jest ważna w ściśle wybranym terminie.

Czy początkujący mogą wspinać się na wszystkich torach i gdzie jest najłatwiej ?

 Tak na wszystkich. Najłatwiejsze są tory 1,2 i 19,20 potem wszystkie pionowe ściany. Najtrudniejsze jest przewieszenie (tory 6,7,8,9).

Jak oznaczone są drogi wspinaczkowe ?

Oznaczamy je taśmami - idąc daną drogą używamy tylko chwytów z danym kolorem taśmy. Wycena czyli trudność trasy oznaczona jest na jednej z pierwszych taśm drogi - V. najłatwiejsze, VI. średnio-trudne, VI.1 trudne, VI.2,3,4 bardzo trudne Żeby ułatwić lokalizację konkretnych dróg oraz z której liny powinniśmy się wspinać daną trasą w sposób przejrzysty przedstawiliśmy na schemacie (ścianoplanie) w formie papierowej który znajduje się na hali w centralnym miejscu na stole:)