WYJAZDY WSPINACZKOWE

Wspinanie na sztucznej ścianie wspinaczkowej, to dla większości z nas jedyna forma wspinu, treningu jaką „uprawiamy”… a wspinanie to przecież nie tylko „panel”… Czas zobaczyć czym tak naprawdę jest wspinanie, stawianie sobie nowych wyzwań, prawdziwa przygoda, dotknięcie prawdziwej skały. Już długo jeździmy na wspin w różne, mniej lub bardziej znane rejony wspinaczkowe. Udało nam się wspinać w tych bardziej „wyślizganych” jak i takich w których wywoływaliśmy zdziwienie u „tutersów”, że do nich trafiliśmy… „Zakochaliśmy” się w dwóch rejonach. To okolice Alicante w Hiszpanii i przecudne doliny Aosta i Orco we Włoszech. Jest tam przeogromna ilość niesamowitych turni i ścian do przewspinania.
Na samym dole artykułu, krótki opis rejonów.

W związku z tym chcielibyśmy zaprosić Was do podróży i eksploracji tych rejonów w specjalnie przygotowanych wyjazdach z Elewatorem!

Oferujemy wyjazdy wspinaczkowe oraz kursy wspinaczki (kurs wspinaczki po drogach ubezpieczonych, kurs wspinaczki na własnej asekuracji w skałach, kurs wspinaczki wielowyciągowej).

Wyjazd wspinaczkowy: wspinasz się na „piątkach” a może na „siódemkach”? Brak Ci motywacji na panelu? A może „zapętliłeś” się całkiem w przeróżnych metodach treningowych? Chciałbyś sprawdzić jak wysoko wespniesz się na skale? Może chciałbyś zasiec kilkadziesiąt „szóstek”, „szóstek a”, „szóstek c” może kilka „siódemek” lub jedną jedyną wymarzoną „ósemkę”… Wybierz się na wyjazd wspinaczkowy razem z nami! Wspinanie w prawdziwej skale to wielka przygoda, kontakt z przyrodą, wspólna zabawa i dużo radości. Z pewnością będzie duuużo wspinania w różnych sektorach wspinaczkowych i różnych rodzajach skał: wapień, gnejs, serpentynit, granit. Będzie okazja na sprawdzenie wszystkiego, czego się do tej pory nauczyłeś oraz spróbowanie czegoś nowego. Na prawdziwej skale będziesz mógł doskonalić swoje umiejętności i techniki wspinaczkowe. .
Wymagania: umiejętność „prowadzenia”, posiadanie własnych butów wspinaczkowych i uprzęży, „spręż” do wspinania.

Kurs wspinaczki po drogach ubezpieczonych: nauka asekuracji i technik wspinaczkowych od podstaw oraz wszelkie zagadnienia związane ze wspinaczką. Wymagania: posiadanie własnych butów wspinaczkowych, „spręż” do wspinania.

Kurs wspinania na własnej asekuracji w skałach: nauka asekuracji i technik wspinaczkowych od podstaw, nauka zakładania własnych punktów asekuracyjnych w skale oraz wszelkie zagadnienia związane ze wspinaczką. Wymagania: posiadanie własnych butów wspinaczkowych, „spręż” do wspinania.

Kurs wspinaczki wielowyciągowej: nauka technik asekuracji stanowiskowej, budowa stanowisk, podstawy autoratownictwa. Wymagania: umiejętność „prowadzenia”, posiadanie własnych butów wspinaczkowych i uprzęży, „spręż” do wspinania.

Zapewniamy: samochód do przemieszczania się na miejscu, noclegi, niezbędny sprzęt wspinaczkowy: liny, ekspresy, kaski, przyrządy asekuracyjne (na życzenie również uprzęże), opiekę instruktorską, posiadamy niezbędne ubezpieczenie OC jako organizatora szkoleń wspinaczkowych.

Koszt: 3500 zł. We własnym zakresie: zakup biletów lotniczych, wyżywienie, indywidualne ubezpieczenie NNW.

Terminarz wyjazdów... na razie zawieszone...

Średnie temperatury - Alicante: marzec: 16˚ – 22˚, październik: 16˚ - 25˚ (wystawa wszystkich ścian południowa).

Zgłoszenia proszę wysyłać na e-mail: pychol@elewator.com, wszelkie informacje: Jacek, tel. 504406767. Zapraszam! Posiadam uprawnienia państwowe: Instruktor Dyscypliny Sportu: Wspinaczka Sportowa, leg. Nr 2196 z dn. 25.09.2005.

Rejon Costa Blanca położony jest we wschodniej części Hiszpanii nad wybrzeżem Morza Śródziemnego. Skalne rejony rozciągają się pomiędzy miastami Alikante i Walencja. Rejony skalne, które będą naszymi celami to Dolina Xalo i wybrzeże Serra de Bernia. W tej części Hiszpanii występuje wapień, można powspinać się po fantastycznie zerodowanej skale, występuje niezliczone bogactwo form: przeróżniste dziurki, krawądki, nacieki: "kaloryfery" i stalaktyty oraz wiele, wiele innych. Wapień tutaj ma barwy od białego/szarego po pomarańczowo/czerwony. Wszystkie drogi są świetnie "obite", mają od kilkunastu do nawet 35 m długości. Poza wspinaniem można cieszyć się pięknymi widokami oraz ciszą i spokojem hiszpańskich miasteczek. Smak hiszpańskiej kawy "cortado" oraz tutejszych moskateli pozostanie na długo w pamięci... owoce morza - nigdzie indziej nad Morzem Śródziemnym nie ma takiego bogactwa!

Nasze Wyjazdy są skierowane zarówno dla doświadczonych wspinaczy jak również dla osób, które nie do końca czują się pewnie we wspinaniu. Będzie możliwość powspinania się po trudnych drogach jak również doszlifowania umiejętności "prowadzenia", m.in: poprawna asekuracja, prowadzenie drogi, techniki wpinek ekspresów, przewiązywanie się przez stanowisko. Będziemy demonstrować i doradzać jak pokonać najtrudniejsze elementy drogi, zawiesimy wędki na trudniejszych drogach do patentowania, będą zadania i ćwiczenia rozwijające umiejętności techniczne. Zapraszamy!